آخرین بروز رسانی قیمت ها 1403/01/28 سه شنبه
سبد خرید

British test

آزمون‌های ورودی به دانشگاه‌های پزشکی انگلیس، برای ارزیابی توانایی‌ها و صلاحیت‌های داوطلبان طراحی شده‌اند. این آزمون‌ها شامل UKCAT، BMAT، و GAMSAT هستند و هر کدام ویژگی‌ها و تمرکز خاص خود را دارند. دانشگاه‌های پزشکی انگلیس بر اساس معیارهای خود این آزمون‌های ورودی  را برای پذیرش داوطلبان در نظر می‌گیرند.

UKCAT یکی از آزمون‌های انگلیس است که به سنجش توانایی تحلیلی و تصمیم‌گیری، توانایی ارتباطی، و مهارت‌های حل مسئله داوطلبان می‌پردازد. این آزمون بیشتر توسط دانشگاه‌های پزشکی در انگلستان استفاده می‌شود و برای ارزیابی توانایی‌های شناختی داوطلبان بدون نیاز به دانش علمی پیشین طراحی شده است.

BMAT نیز یکی دیگر از آزمون‌های ورودی به دانشگاه‌های پزشکی انگلیس می‌باشد که تخصصی‌تر است و توانایی‌های علمی، تحلیلی، و مهارت‌های نوشتاری داوطلبان را مورد سنجش قرار می‌دهد. این آزمون شامل سه بخش است: دانش و درک مفاهیم علمی، تحلیلی و تفکر انتقادی، و نوشتن مقاله. برخی دانشگاه‌ها از BMAT برای ارزیابی داوطلبان برنامه‌های پزشکی و بیومدیکال خود استفاده می‌کنند.

GAMSAT نیز بیشتر برای داوطلبانی که قصد دارند به برنامه‌های پزشکی مبتنی بر فارغ‌التحصیلی (graduate-entry) دانشگاه‌های انگلیس و دیگر کشورها وارد شوند، طراحی شده است. این آزمون توانایی‌های فهم و تحلیل متون، دانش علمی، و مهارت‌های استدلالی داوطلبان را در سه بخش مختلف ارزیابی می‌کند.

اگر از دانشجویان رشته‌های پزشکی هستید و تصمیم دارید در هر یک از این آزمون‌های انگلیس شرکت کنید تا موفق شوید به دانشگاه‌های پزشکی انگلیس وارد شوید، لازم است منابع آزمون‌های انگلیس که شامل کتاب‌های لاتین و اورجینال پزشکی هستند را مطالعه کنید. خوشبختانه شما می‌توانید منابع لاتین و اورجینال آزمون‌های انگلیس را از همین قسمت از فروشگاه راه طب به صورت آنلاین خریداری کنید.

ادامه مطلب

آزمون های انگلیس