آخرین بروز رسانی قیمت ها 1401/04/13 دوشنبه
سبد خرید

کتاب های علوم پزشکی | خرید کتاب های علوم پزشکی

یکی از پرطرفدارترین زیرگروه های رشته ی تجربی پزشکی می باشد. که هدف این رشته دست یافتن به علت بیماری ها و تلاش برای بهبود و حفظ سلامت بیمار است.

پزشکی عمومی شامل یک دوره ی تحصیلی 7 ساله می باشد و 4 مقطع علوم پایه، فیزیولوژی، کارآموزی بالینی( استارژی)، کارورزی(اینترنی) را در بر می گیرد و دانشجویان برای دریافت مدرک پزشکی عمومی باید تقریبا 290 واحد درسی را پشت سر بگذرانند و زمان لازم برای اخذ تخصص در این رشته 2 تا3 سال می باشد.

در این فهرست شما می توانید تمامی کتاب های علوم پزشکی را جستجو کرده و بر اساس نیاز خود سفارش دهید .

دوره ی علوم پایه:

فیزیوپاتولوژی: این دوره پس از موفقیت در آزمون جامعه علوم پایه پزشکی شروع می شود و طول زمان آن 6 ماه است و شامل 4 بخش اصلی سمیولوژی، فارماکولوژی، پاتولوژی اختصاصی، فیزیوپاتولوژی، روماتولوژی می باشد و مدت زمان در نظر گرفته شده برای این دوره حداقل یک سال یعنی دو ترم است. دروس این دوره شامل بیماری های قلب و گردش خون، غدد داخلی و نتابولیسم، کلیه، خون، ریه و ... می باشد. در انتهای این دوره همانند دوره ی علوم پایه آزمون برگزار می شود و به شرط کسب نمره ی لازم دانشجو می تواند وارد دوره ی بعد یعنی کارآموزی بالینی شود و برای این دوره دانشجو 20تا 27 ماه فرصت دارد. یکی از بهترین گام های یک دانشجوی پزشکی در شروع تحصیل آشنایی با فروشگاه های معتبر کتب پزشکی می باشد که بامسئولیت پذیری بالا برای خرید کتب پزشکی در این مسیر باشما همراه شوند.

بیماری های اعصاب، بیماری های عفونی، کارآموزی جراحی، تاریخ و اخلاق پزشکی، بیماری های کودکان، پزشکی قانونی و مسمومیت ها، فارماکولوژی بالینی، کارآموزی چشم، کارآموزی بخش کودکان، کارآموزی گوش و حلق و بینی، کارآموزی ارتوپدی ، بیماری های زنان و زایمان، کارآموزی رادیولوژی ، بیماری های روانی، کارآموزی روانپزشکی و ...

آخرین مقطع پزشکی عمومی د.ره ی کارورزی بالینی می باشد که اصطلاحا به آن اینترنی هم گفته می شود طول این دوره 2 سال می باشد دانشجو در این زمان دارای مهر پزشکی می باشد. دروس این دوره شامل کارورزی بخش جراحی، کارورزی بخش چشم، کارورزی بخش سوانح و سوختگی، کارورزی بخش ارتوپدی، کارورزی بخش اورولوژی، کارورزی بخش اطفال ، کارورزی بخش بهداشت، کارورزی بخش گوش و حلق و بینی ، کارورزی بخش داخلی، کارورزی بخش زنان و زایمان ، کارورزی بخش اورژانس، کارورزی بخش نفرولوژی، کارورزی بخش پوست، کارورزی بخش روانپزشکی.

ادامه مطلب

مهم ترین عاملی که هر شخص در انتخاب رشته به آن باید توجه داشته باشد، انگیزه و علاقه ی شخصی و در نهایت انتخاب آن براساس توانایی خود می باشد، همانطور که مطلع هستید رشته ی پزشکی جز رشته هایی است که در صورت پذیرش و قبولی در این رشته مسیر طولانی در پیش روی شماست و پیمودن و موفقیت در این راه صبوری و تلاش فراوان می طلبد. 

منبع : وب سایت تخصصی کتاب پزشکی راه طب